جعفری در مراسم اختتامیه رویداد توسعه ایده های فناورانه گل گهر:
2023-02-16
انجمن جهانی فولاد منتشر کرد: کارنامه 2022 فولاد؛ افت 4.3 درصدی تولیدجهانی، افزایش 8 درصدی تولید ایران/تولید فولاد ایران از 30 میلیون تن عبور کرد/ ایران همچنان در جایگاه دهم تولید فولاد
2023-02-16

وزیر صمت اعلام کرد؛ سفر رئیس جمهور ایران به چین، سرآغاز یک تحول بزرگ است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اعلام کرد که سفر رئیس جمهور ایران به چین، می‌تواند سرآغاز یک تحول بزرگ باشد.

به گزارش شاتا، «سیدرضا فاطمی‌امین» وزیر صمت در نشست مشترک اقتصادی تجار ایران و چین، ضمن بیان مطلب فوق گفت: سفر دکتر رئیسی، رئیس جمهور محترم ایران به چین، می‌تواند سرآغاز یک تحول بزرگ باشد.

وی با بیان اینکه در یک سال گذشته رویکرد بین‌المللی قوی‌تری را در پیش گرفتیم، اضافه کرد: در این مدت عضویت در پیمان‌های منطقه‌ای مانند سازمان همکاری شانگهای، اوراسیا و … را بهبود بخشیده و در حوزه بین‌المللی، همکاری با کشورهای مختلف را تقویت کردیم.

وزیر صمت با اشاره به استعداد متنوع در حوزه‌های مختلف، افزود: برخی از کشورها در یک، دو یا چند زمینه تخصص داشته و پیشرفت کرده‌اند اما کشور‌های ایران و چین، در حوزه‌های متنوعی ورود کرده و ظرفیت‌های گسترده‌ای دارند.

وی با تاکید بر اینکه روابطی که از قبل بین ایران و چین وجود داشت را تقویت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم در این سفر آشنایی و معارفه بیشتری بین شرکت‌های ایرانی و چینی شکل بگیرد.

فاطمی‌امین همکاری بین شرکت‌های ایرانی و چینی را یک نقطه عطف برشمرد که‌ می‌تواند روابط بین دو کشور را تقویت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *