معدنکاری سبز الزامی برای توسعه پایدار
2023-03-02
واکاوی رشد 66 برابری تولید فولاد
2023-03-12

رکوردزنی چادرملو با وجود چالش انرژی

بر اساس گزارش منتشر شده در سایت کدال، چادرملو در ۱۱ ماهه امسال با تولید یک میلیون و ۷۹ هزار تن شمش فولادی و یک میلیون و ۴۵۱ هزار تن آهن اسفنجی، توانست به میزان تولید ۱۲ ماهه سال گذشته این محصولات دست پیدا کند. در حالی که چادرملو در سال جاری با محدودیت‌های ناشی از قطعی برق و گاز و کاهش قیمت‌های جهانی مواجه بوده است.

به نظر می‌رسد این شرکت با برنامه‌ریزی صحیح و بهبود فرایندها توانسته است علاوه بر رکوردشکنی و افزایش بهره‌وری در زنجیره تولید، بالغ بر ۳۷۱ هزار میلیارد ریال درآمد نیز شناسایی کند.

پیش‌بینی‌ها از عملکرد این شرکت بزرگ و موفق بورسی نشان می‌دهد تا پایان سال ۱۴۰۱ بتواند با شکستن سقف تولیدات خود در زنجیره فولاد، سودآوری قابل قبولی را برای سال مالی ۱۴۰۱ نصیب سهام‌داران خود کند.

در حال حاضر چادرملو با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری بیش از چهار میلیارد یورویی، چندین طرح توسعه را در دست اقدام دارد و در مجمع فوق‌العاده هفته گذشته این شرکت، سهام‌داران حقیقی و حقوقی برای جبران هزینه‌های بخشی از این طرح‌ها با افزایش سرمایه کچاد از مبلغ ۱۱۹ هزار میلیارد ریال به ۲۷۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال موافقت کردند.

منبع: بیرونیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *