صنایع فولاد رهام پارس از طرف شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ۲۲ درصد از سهام خود را به “شرکت آهن و فولاد ارفع”  واگذار کرده است.
2023-10-14
کاربرد مدیریت دانش در صنایع معدنی
2023-10-29

رییس جمهور گفت: در کشور نیازمند افزایش سرمایه‌گذاری هستیم و باید فعالان اقتصادی را برای این کار تشویق کرد و موانع را از پیش روی آنها برداشت.

آیت الله سید ابراهیم رییسی شامگاه جمعه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان فارس با حضور جمعی از فعالان اقتصادی در شیراز با اشاره به اینکه باید موانع از پیش روی بانک و صنعت رفع شود افزود: تحول در فرآیندها بسیار مهم است، می توان در فرآیندها بازنگری کرد تا مشکلات از پیش روی تولید کننده برداشته شود و این امر مهم باید توسط دولت انجام شود.

وی با بیان اینکه واردات بی رویه می‌تواند برای شرکت‌های دانش‌بنیان مشکل ایجاد کند، گفت: باید بخش‌های فعال اقتصادی را در آغوش گرفت تا آنها با دلگرمی کار کنند؛  با بروکراسی اداری نمی‌توان تحول ایجاد کرد.

مردم باید تحولات را لمس کنند

رئیس جمهور تصریح کرد: مردم باید تحولات را لمس کنند و در زندگی خود ببینند.

وی با بیان اینکه شایسته سالاری در نظام اداری اصل مهمی است گفت: در نظام اداری الزاماتی وجود دارد و نظر کارشناسی مهم است در واقع پیچیدگی‌هایی در نظامات اداری وجود دارد اما ما باید راه را کوتاه کرده و تحولی عمل کنیم.

آیت الله رییسی افزود: خدمت به مردم و کار محکم قانونی و کیفی باید در سطح کشور صورت گیرد و کارها دقیق و سریع انجام شود.

کنترل خلاف اعتماد نیست

وی گفت: نباید بگذاریم نیروهای خوب ما دچار لغزش شوند؛ کنترل، خلاف اعتماد نیست بلکه کنترل موجب تداوم اعتمادسازی است و باید از مجموعه حساب کشی کرد و مدیران باید وارد میدان شوند.

رییس جمهور بر داشتن نگاه تحولی تاکید کرد و گفت: ظرفیت عظیمی در کشور و استان فارس وجود دارد و قطعا امکان بالابردن بهره‌وری وجود دارد؛ ما برای رشد اقتصادی نیازمند رشد تولید و افزایش بهره‌وری هستیم.

آیت الله رییسی افزود: با بهترین استفاده از آب و خاک و صنعت به دست نیروی انسانی توانمند می‌توانیم به هدف برسیم.

حضور میدانی و جهادی مدیران مورد انتظار است

وی خطاب به مدیران گفت: حضور، فعالیت و تلاش مجاهدانه و با انگیزه و اندیشه، اثربخش و تحول آفرین راه شهدا و انتظار مردم و خانواده شهدا از دولتمردان و مدیران جهادی و انقلابی است.

رییس جمهور گفت: انتظار ما از مدیران این است که طرحی نو دراندازیم و مدیران باید در صحنه حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه مردم انتظار حل مسأله را دارند، گفت: کاری که باید در کشور انجام شود و به صلاح است باید به هر نحو ممکن انجام شود؛ آبرو را خدا می‌دهد و نباید فکر کرد کاری که در دولت گذشته آغاز شده نباید تمام شود بلکه اگر پروژه مهمی است باید سریعا تمام تا مردم بهره مند شوند.

مردم از دولت انتظار حل مساله دارند

آیت الله رییسی افزود: کارهای نیمه تمام نباید بیهوده جلوی چشم مردم معطل بماند و مردم انتظارشان از این دولت انتظار دیگری است و انتظار دارند مسایل حل شود.

وی با تاکید بر اینکه اعتماد به دانشگاهیان باید در اولویت باشد و با اتکا به علم آنها می توان بسیاری از مشکلات را رفع کرد، گفت: قدرت کشور ما پشتوانه عظیم رهبری و مردم است.

رییس جمهور اضافه کرد: شیراز قطب سلامت است و نیروهای متخصص و دستان توانا و دقت عوامل انسانی موجب شده تا بسیاری از مردم کشور و کشورهای منطقه به پزشکی شیراز اعتماد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *